Značka Garnier uvedla na trh tuhé šampony ve zcela „bezplastových“ obalech

Společnost Garnier, člen rodiny značek L’Oréal, uvedla loni na podzim na britský trh řadu tuhých šamponů jako ekologičtější alternativu k tradičním tekutým šamponům. Stala se tak první velkou kosmetickou značkou, která začala masově prodávat tento druh šamponů.

Kostky šamponů řady Garnier Ultimate Blends jsou zabaleny ve 100% recyklovatelných obalech z lepenky s certifikací FSC. Podle značky jsou navíc z 94 % vyrobeny z rostlinných přísad a z 97 % jsou biologicky rozložitelné. V porovnání s klasickým lahvovými šampony je k jejich zabalení zapotřebí o 80 % méně obalového materiálu a při jejich přepravě se spotřebuje o 70 % méně energie z fosilních paliv. Podle údajů prezentovaných značkou Garnier mají její nové, tuhé šampony z hlediska celého životního cyklu o 25 % menší negativní dopad na životní prostředí než běžné tekuté šampony.

 

Aurelie Weinlingová, která ve společnosti Garnier působí jako mezinárodní ředitelka pro vědu a udržitelnost, při představení šamponů uvedla: „Doufáme, že takovéto produktové inovace povedou k rozšíření nabídky masově prodávaných tuhých šamponů a k jejich zpřístupnění pro více spotřebitelů. Naše nové složení jsme začali testovat v červenci 2019 a jsme nadšení, že již dnes můžeme tuto novou řadu uvést na trh. Jsme přesvědčeni, že abychom mohli dosáhnout skutečné a podstatné změny, musí být udržitelná řešení dosažitelná pro všechny.“

 

Již i původní tekuté šampony a kondicionéry Garnier Ultimate Blends jsou baleny ve 100% recyklovatelných obalech a do roku 2021 mají být navíc vyráběny čistě z recyklovaných plastů.

 

Tyto inovace jsou součástí iniciativy Green Beauty, kterou značka Garnier přispívá k dosažení cílů skupiny L’Oréal v oblasti udržitelnosti stanovených v programu L’Oréal for the Future. V rámci tohoto programu se skupina mimo jiné zavázala do roku 2025 zajistit, aby všechny její plastové obaly byly opětovně plnitelné, recyklovatelné nebo kompostovatelné, a do roku 2030 dosáhnout toho, že veškeré plasty používané k výrobě jejích obalů budou buď z recyklovaných materiálů, nebo z materiálů biologického původu.

 

Zdroj: www.packagingnews.co.uk

 

Čeština