Zaměřeno na obaly na víno – jak spojit prvotřídní vzhled a dokonalou ochranu?

Kartonové obaly pro vína zahrnují několik různých kategorií, které se hodí pro různé příležitosti – ať už jde o bezpečnou přepravu, standardní dárkové balení nebo luxusní na míru šité řešení. Pojďme si dnes prohlédnout, kdy je které potřeba a na který obal při objednání vsadit. 

Tip: Víno je stejně jako mošt, šťávu a další tekutiny možné plnit do bag-in-boxu

Přepravní obaly

Pro přepravní obaly na víno většinou platí to, že se nevyplácí šetřit a je vhodné vsadit na kombinaci odolné lepenky s dostatečnou výplní pro fixaci skleněných lahví proti pohybu a nárazu.

Stejně tak je dobré myslet na to, aby při přepravě více lahví nenarážely na sebe, kdy by v lepším případě mohlo dojít k povrchovému poškrábání.

Spolehnout se můžete na standardní přepravní obaly, které jsou k dostání v Model Pack Shop. V případě, že vám záleží na tom, aby otevírání láhve bylo pro zákazníka zážitkem, můžete vsadit na individuální řešení, které konstrukčně rovnou řeší také otázku výplně.

Standardní dárkové obaly

Primárně ve vinotékách a na firemních akcích často dochází k předávání lahví, které si adresát odnese domů. Pro tyto případy se hodí standardní dárkové obaly, jejichž hlavní výhodou je skladová dostupnost, relativně nižší cena a možnost výběru barvy a případného potisku. Kromě kartonových obalů to samé samozřejmě platí pro dárkové tašky na víno.

Díky okénku si navíc obdarovaný (nebo nakupující) může etiketu vína snadno prohlédnout a láhev patřičně ocenit.

V případě, že značce velmi záleží na její prezentaci a chce v místě prodeje skutečně zaujmout pokročilým obalovým designem, je možné připravit dárkový obal na míru.

Dárkové obaly na míru

Nejzajímavější disciplínou jsou obaly na míru, které ze své podstaty patří mezi dražší obaly, odměnou za vyšší cenu je ale prvotřídní prezentace a jednoznačné odlišení od konkurence.

U obalů na míru je možné využít široké možnosti zušlechtění, mezi které patří techniky jako horká nebo studená ražba, embosing nebo třeba využití UV laků. Tyto technologie jsme využili například při tvorbě obalu pro slovenský lovebrand Hubert.

 

V případě, že máte zájem o standardní obaly s rychlým doručením k vám, vyzkoušejte Model Pack Shop. Pokud byste se chtěli dozvědět více o obalech připravených na míru, tak nás neváhejte kontaktovat přes kontaktní formulář.

 

 

 

Čeština