Ukázka obalu pro houbičky s minimální zátěží pro životní prostředí

Na celé planetě není ekosystém, který by nebyl postižen znečištěním ovzduší, vody nebo půdy. Škodlivé dopady lidského působení na sobě pocítila již celá řada zvířat, ptáků, mořských organismů a rostlin. Na druhou stranu počet lidí, kteří podporují ochranu životního prostředí, vytrvale stoupá a díky tomu v současnosti utěšeně vzrůstá obliba ekologických a biologicky rozložitelných alternativ tradičních obalových řešení.

Pro obaly na přírodní mycí houbičky Primal byl zvolen papír a lepenku coby dva nejvíce recyklované, nejlépe biologicky rozložitelné a nejekologičtější materiály na světě. Hlavní předností houbiček samotných i jejich obalů je jejich přírodnost, rostlinný původ a biologická rozložitelnost.

Spotřebitelé momentálně nemají možnost zakoupit přírodní a biologicky rozložitelné houbičky na mytí ve stejně ekologických obalech. Výrobci potřeb pro domácnost své produkty balí do obalu z nerecyklovatelných materiálů a houbičky na mytí jsou navíc v drtivé většině případů vyrobeny z polyuretanu.

Designéři chtěli vzdát hold naší jedinečné planetě a jejím obyvatelům, a proto se rozhodli zpracovat své designové řešení pro značku PRIMAL pomocí tradiční metody linorytu s využitím ekologických materiálů. Jedná se o velmi pracnou a časově náročnou techniku, která však umožňuje vytvářet vysoce detailní a autenticky působící grafická díla. Všechny ilustrace byly nejdříve nakresleny na papír a teprve po jejich schválení byly přeneseny na linoleum, do nějž byly veškeré prvky ručně vyřezány a následně obtisknuty na papír. Poté, co byly dopracovány všechny detaily, byly tisky naskenovány do digitální podoby a podrobeny konečné úpravě v grafickém editoru. Obaly pro jednotlivé druhy houbiček zdobí vždy jiné přírodní prostředí, kombinace barev a okénko, díky čemuž lze produkty na první pohled snadno odlišit. Barvy použité na obalu byly zvoleny podle barev zabalených výrobků.

Design loga PRIMAL vychází z myšlenky, že výrobky této značky zůstaly zachovány ve své přírodní, prvotní podobě, v níž existují od nepaměti. Logo dokonale ladí s obalovým designem a přitom vyčnívá svým detailním zpracováním. Stylová jednotnost grafického zpracování loga a obalové grafiky je evidentní na první pohled. Logo samotné působí uceleně a je schopné plnohodnotně existovat i samostatně.

Všechny ilustrace jsou jedinečné a byly vytvořeny s láskou. Celkový grafický koncept vychází z myšlenky, že všechna zvířata, ptáci, mořské organismy i rostliny na světě budou nám lidem vděčni, když budeme používat biologicky rozložitelné materiály šetrné k životnímu prostředí. Kdyby nám tito naši spolubydlící na planetě Zemi mohli vyjádřit svůj dík za příklon k ekologičtějším a přírodnějším produktům a obalům, jistě by to udělali.

 

 

Zdroj: www.packagingoftheworld.com

Čeština