Tesa přichází s novým řešením pro uzavírání potravinových obalů

Společnost tesa představila novou oboustrannou lepicí pásku speciálně navrženou pro usnadnění opětovného uzavírání sáčkových obalů typu doypack.

Tesa zařadila do své nabídky oboustranných lepicích řešení nový produkt pod označením tesa® 64621 PV6. Obaly mají klíčový význam pro ochranu čerstvosti balených potravin v průběhu téměř celého jejich životního cyklu – od započetí distribuce, přes skladování a vystavení v prodejně, koupi a následné uchovávání až po konečnou konzumaci.

Nová vysoce pevná a stabilní lepicí páska s lepidlem ze syntetického kaučuku umožňuje obal mnohokrát opětovně otevřít a uzavřít. Páska navíc nežloutne a nesnižuje tak atraktivitu obalů, které jsou drženy déle na skladě nebo zůstávají delší dobu v regálech. Krycí fólii lze díky širšímu lemu snadno uchopit a z lepicí pásky bez problémů odstranit. Páska je transparentní, a může proto být umístěna kdekoli na obalu, aniž by zakryla například informace o produktu.

Lepicí pásku lze snadno a rychle aplikovat na obaly přímo z role pomocí odvíječe tesa, který zaručuje maximální rychlost a efektivitu zpracování obalů. Společnost tesa dodává odvíječe zdarma a zároveň zajišťuje jejich instalaci a zprovoznění, jež je schopna realizovat během jediného dne tak, aby nedošlo ke zpomalení nebo narušení provozu.

Praktická obalová řešení byla v rámci segmentu maloobchodního prodeje potravin označena za jeden z klíčových faktorů ovlivňujících rozhodování spotřebitelů o nákupu. Peter Spencer ze společnosti tesa k tomu uvedl: „Problematika plýtvání jídlem není nijak lokálně omezena. Evropský parlament v tomto ohledu stanovil již určité cíle a Evropská komise přijala plán na zefektivnění využívání zdrojů, podle nějž by se mělo plýtvání potravinami do roku 2025 omezit o 50 %. A k dosažení těchto cílů přispívá svými inovativními výrobky také společnost tesa.“

Zdroj: Packaging of the World zde.