Soutěž obalového designu Model Young Package letos hledá nejlepší zážitek z rozbalování

Po tom, co jsme loni objevovali kouzla a vůně kávy, přichází další ročník unikátní soutěže Model Young Package. Pro společnost Model Obaly, a.s., ji pořádá nezisková organizace CZECHDESIGN, která připravila třiadvacátý ročník této mezinárodní soutěže obalového designu pro studenty i designéry, tentokrát na atraktivní téma UNBOXING EXPERIENCE neboli ZÁŽITEK Z ROZBALOVÁNÍ. Jak si s tématem soutěžící poradí? Přijdou s přelomovým a vizionářským přístupem? Loni jsme se dočkali skvělých inovací, které podporují ohleduplnost k životnímu prostředí a minimalizují celkový dopad na naši planetu. Letošní příspěvky bude hodnotit porota složená z významných odborníků oboru.

Soutěž Model Young Package je největší svého typu na světě a dává účastníkům jedinečnou možnost porovnat své návrhy v mezinárodní konkurenci. Na výherce tento rok čekají odměny v celkové výši 6 200 EUR.

Téma – Zážitek z rozbalování

Objemy nákupů na internetu neustále rostou. Zákazníci objednávají online rychle a jednoduše a to, že jim bude produkt dodán až pod nos a v neporušeném stavu, je pro ně již standardem. Žijeme v době sociálních sítí, populárnosti unboxing videí, ale řešíme i ekologické problémy spojené s množstvím odpadů.

Letošní ročník soutěže Model Young Package chce rozvířit diskuzi i kolem tohoto tématu a vyzývá designéry k zamyšlení se nad propojením obalu, funkce, ekologie a zážitku z rozbalování.

Úspěch loňského ročníku a vítězného návrhu

Loni zaznamenala soutěž ohromný úspěch po celém světě. Přihlásilo se 948 soutěžících z 61 zemí světa všech kontinentů. Zapojili se jak studenti, tak zavedení designéři, pro které se už účast v soutěži stává prestižní záležitostí. Téma Coffee Mania získalo velkou medializaci stejně jako vítězný návrh Veroniky Janečkové. Česká designérka navrhla kompostovatelné kávové kapsle vyrobené z kuchyňského odpadu, přeměněného do nového materiálu, který je podobný bioplastu. Porota udělila Veronice hlavní cenu za „vizionářský ekologický přístup“ i za dotažený vzorník kapslí. Na slavnostním vyhlášení v CAMP v Praze bylo rozdáno 7 ocenění a dorazili na něj soutěžící např. i z Polska nebo Tchaj-wanu.

Chcete vidět, jak to vypadá na místě? Podívejte se na video z loňského ročníku:

Čeština