Slavnostní vyhlášení Model Young Package 2019 proběhne 23. září v pražském CAMPu

Letošní 24. ročník mezinárodní soutěže obalového designu Model Young Package se dočká svého vyhlášení, které proběhne 23. září v pražském Centru architektury a městského plánování. Přítomni budou porotci i soutěžící z celého světa, jejichž nejlepší obalové inovace budou oceněny finanční odměnou.

 

Tématem letošního ročníku Model Young Package byl Zážitek z rozbalování, který otevřel téma e-commerce a snadného otevírání obalů. Toto téma zaujalo účastníky z 66 zemí, kteří zaslali ďábelských 666 návrhů.

Ty nejlepší z nich posuzovala odborná porota v čele s Janem Činčerou, nejuznávanějším obalovým designérem v ČR.

Soutěžící se přihlašovali do dvou kategorií, v první byli studenti středních a vyšších odborných škol, ve druhé byli studenti vysokých škol a designeři. V obou kategoriích pak na vítěze čekaly zajímavé odměny v celkové hodnotě 6 200 EUR.

V minulosti v soutěži uspělo několik dnes úspěšných designerů, loni se vítězkou stala Veronika Janečková s ekologickým řešením pro kapsle na kávu.

Soutěž Model Young Package funguje pod dohledem společnosti Model Obaly už od roku 1996, od roku 2009 ji s Model Obaly pořádá odborná organizace Czechdesign.

Termín slavnostního vyhlášení vítězů MYP 2019:

KDE: CAMP – Centrum architektury a městského plánování

KDY: 23. září 2019 v 19 hodin

FB EVENT: Model Young Package 2019 Awards Ceremony

Čeština