Skin Sapiens – kosmetika s recyklovanými obaly

Nová značka Skin Sapiens představila nabídku šesti produktů pro péči o pokožku a jako významný prvek zvolila design s využitím eko-obalů. Spuštění značky potvrzuje směřování trhu s kosmetikou a ukazuje, jak design produktu může účinně ukazovat na udržitelnost a důležité informace.

 

Jiný přístup

Řada Skin Sapiens slouží pro čištění, péči a ochranu pokožky všech věkových skupin a druhů pokožky. Pro děti jsou dostupné tři produkty: krém, gel do koupele a balzám. Tři produkty pro dospělé pak zahrnují čistící gel na obličej, obličejový krém a veganský balzám na rty.

Značka vznikla, když CEO a zakladatel společnosti James Jardella nechtěl pro své vlastní dítě využívat produkty, jejichž složení dostatečně nerozuměla. Z minula měla zkušenosti s prací pro velké kosmetické společnosti a jak sama říká, spousta produktů není to, za co se vydávají.

Rozhodla se tedy vytvořit vlastní produkt s přírodním složením, který bude dobrý pro pokožku, planetu, a bude zcela bez skrytých údajů. Při výrobě vynechali vše nepotřebné, zbyly tedy jen obohacené rostlinné oleje a vosky.

Design obalu

Ředitel společnosti věděla, že produkt je dobrý – měl ho vyzkoušený na sobě, svém dítěti i svých přátelích. Aby ho dokázala rozšířit i pro širší veřejnost, věděl, že značka potřebuje svou identitu a design, aby oslovila zákazníky v nasyceném trhu.

Společně s designovou agenturou tak vytvořili brand Skin Sapiens, který se vyznačuje minimalistickými obaly. Ze zadní strany produktu vzali nejnutnější informace a přesunuli je přímo na přední stranu. Barevnost obalů cílí na jemné barvy, inspirované stínovými barvami z přírody. Díky jemné škále jsou také snadněji recyklovatelné.

Výběr a design plastových tub obecně podléhá tomu, aby místo perfektní barvy byly obaly udržitelné, materiál je navíc z již recyklovaných obalů z Velké Británie.

Nastává tedy doba, kdy udržitelnost převáží nad designem?

 

 

Zdroj: packagingoftheworld.com

 

Čeština