Působivá grafika etiket čokolád Maüa spojuje jednoduchost a působivost

Maüa je značka prvotřídních výběrových čokolád vyráběných z ekologických surovin v bio kvalitě, která ztělesňuje propojení kultur, chutí a tradic s tím nejlepším, co španělská Mallorca a tropy mohou nabídnout. Toto propojení se odráží v grafice obalů jednotlivých čokolád, které jsou rozlišeny především obměňujícím se symbolem, v němž se mísí tradiční mallorské vzory „llengos mallorquines“ s mozaikami typickými pro tropické oblasti.

 

Značka Maüa nabízí velmi pestrou paletu čokolád, a aby bylo možné i při takto vysoké variabilitě zboží zachovat jednotný styl, bylo pro značku nezbytné vytvořit univerzální a vysoce přizpůsobivou identitu. Toho se studiu Barceló Estudio podařilo dosáhnout pomocí kombinace proměnlivých symbolů, barev a vzorů.

Ústřední symbol je koncipován jako mřížka ve tvaru kosočtverce, jejíž podoba se obměňuje na základě konkrétních charakteristik jednotlivých produktů. Texty na obalech jsou vyvedeny kombinací moderního fontu Monosten a staršího tradičního fontu Serif, který byl použit například na číslice uvádějící procentuální podíl kakaové sušiny. Rustikální vizuál je doplněn červenou pečetí, která spotřebitelům sděluje, že čokolády jsou zpracovávány způsobem „bean to bar“ neboli „od bobů až po tabulku“.

Obaly jsou vyrobeny z lepenky v přírodní barvě potištěné jen několika základními prvky a nápisy v černé barvě. Hlavními nositeli grafiky a konkrétních informací jsou etikety, kterými jsou odlišeny jednotlivé druhy čokolád. Díky tomu vzniklo univerzální a nadčasové obalové řešení, které lze jednoduše uzpůsobovat různým kolekcím a využívat i pro nové produkty – stačí jen pozměnit etikety.

 

Zdroj:www.packagingoftheworld.com

Čeština