Moriarty Vaults představuje obalový koncept s důrazem na ekologické zpracování

Designový a inovační tým dostal za úkol zamyslet se nad konceptem luxusního udržitelného obalu pro destiláty a výsledkem jeho úsilí je toto vysoce ekologické obalové řešení.

 

„Hledali jsme jednoduché a přitom vysoce funkční udržitelné obalové řešení na destiláty a podařilo se nám vyvinout obal z pevné lepenky z recyklovaného, nenatíraného kraftového papíru, který lze pro účely skladování či přepravy rozložit naplocho,“ říká Caylin Van Der Waltová, která se na projektu podílela jako hlavní grafička.

Tištěné prvky jsou vyvedeny jednobarevným potiskem za použití sójové barvy a spolu s vkusnou ražbou dodávají obalu prostý, avšak elegantní a působivý vzhled. Obal je opatřen unikátním přezkovým uzavíráním, díky němuž se řešení obejde bez magnetu i jakýchkoli kovových součástek. Součástí konstrukce je skládací boční stěna ukrytá uvnitř obalu, která umožňuje, aby řešení drželo pevně složené i bez použití lepidla nebo jiných spojovacích prvků. Lahev je v obalu upevněna kotvícím řešením z tuhé lepenky. Papír byl navíc na lepenku nakašírován pomocí lepidla rozpustného ve vodě.

„Lepenka je v mnoha případech ideální volbou, kdykoli hledáte materiál, který by byl šetrný k životnímu prostření a zároveň splňoval všechny potřeby navrhovaného obalového řešení včetně optimální ochrany produktu. Lepenka díky své pevnosti a pružnosti zajistí, že se zabalenému výrobku během jeho putování dodavatelským řetězcem nic nestane, a navíc umožňuje realizaci obrovského množství konstrukčních řešení i atraktivních povrchových úprav,“ vysvětluje Van Der Waltová.

Čeština