Obal na logické puzzle, nebo rámeček na obrázky? S letošním tangramem umíme obojí najednou.

Pokud ve vás dřímá hravý duch, možná už jste o tangramu slyšeli. My jsme si tento hlavolam vzali a vyrobili pro něj takový obal, který si i po rozbalení můžete ponechat a udělat si z něj fotorámeček.

Tangram je původně čínský hlavolam nebo, chcete-li, puzzle, vždy obsahuje sedm dílků, které tvoří dohromady čtverec. Zajímavostí je, že jakmile je promícháte, existuje přes 6000 variant, jak je znovu složit dohromady.

Samotné puzzle nás inspirovalo pro kombinaci se zážitkem z rozbalování, kdy jsme vytvořili rámeček s barevným potiskem a lakovanými obrazci, podle kterých je možné si dílky poskládat. I my si rádi hrajeme, obal jsme tak připravili i jako variantu s narozeninovým dárkem, kdy příjemce do poslední chvíle neví, co vevnitř je, proto nápis: „Co to asi bude?“.

Jednou z možností, jak snížit odpad tvořený obaly, je znovu využitelnost – té se snažíme docílit tím, že vymyslíme pro obaly nové použití. U tohoto obalu jsme vytvořili perforaci a ohebné plochy, takže obal jde složit, a lze z něj tak vytvořit fotorámeček.

Jak to vypadá v praxi, si můžete prohlédnout v galerii.

 

A co vy, potřebujete vymyslet inovativní obal i pro vaši značku? Určitě nás nezapomeňte kontaktovat.

Čeština