Nižší obrat, vyšší objem výroby

​Weinfelden/Švýcarsko, březen ​2021. Skupina Model – působící v oblasti obalů z hladké a vlnité lepenky – dosáhla v uplynulém roce konsolidovaného obratu skupiny ve výši 859 milionů CHF. Ve srovnání s předchozím rokem to odpovídá poklesu o 9 %. Tento pokles byl způsoben kvůli nižší průměrné ceně obalů z vlnité lepenky a vyššímu stupni integrace mezi samostatně vyráběným papírem a vlnitou lepenkou. Celkově zaměstnávala skupina Model 4 225 zaměstnanců, z toho 1 370 v České republice. Více než 57 milionů CHF bylo investováno do projektů na zvýšení kvality a produktivity.

Dobrý objem prodeje

V minulém roce vyrobila skupina Model ve svých 14 výrobních závodech ve Švýcarsku, Německu, Polsku, ČR a Chorvatsku více než 1,5 mld. m2 obalů z vlnité lepenky, popř. archů vlnité lepenky, což odpovídá nárůstu o více než 4 % a 408 400 tunám (+4 200 t) papíru vlnité lepenky a 18 600 tunám (-2 700 t) obalů z hladké lepenky.

Výhled

Skupina Model počítá s tím, že všeobecný úspěch vlnité lepenky jako stále více upřednostňovaného obalového materiálu ve spojení s její strategií kvality a produktivity povede i v probíhajícím roce k dalšímu nárůstu prodeje. V roce 2021 se očekávají investice ve výši 75 milionů CHF.

 

Skupina Model vyvíjí, vyrábí a dodává inteligentní, inovativní a vysoce kvalitní obalová řešení z hladkých a vlnitých lepenek od prostých přepravních krabic po prémiové obaly se špičkovými povrchovými úpravami pro čokolády a parfémy.

Působí v osmi zemích. Jejími hlavními trhy jsou Německo, Švýcarsko, Česká republika, Polsko, země Beneluxu, Rakousko, Francie, Slovensko, Chorvatsko, Slovinsko, Maďarsko a Bosna a Hercegovina. Sídlo skupiny Model se nachází ve Weinfeldenu ve Švýcarsku.

Čeština