Nintendo rozšiřuje nabídku periferií z kartonu o headset pro virtuální realitu

Aktuálně jedna z nejprodávanějších herních konzolí , Nintendo Switch, zažívá příliv nových fanoušků i v České republice a rozšiřuje své funkce. K těm dnes přibývá virtuální realita s označením Labo Toy-Con 04: VR Kit. Zajímavé na tom všem je, že  tento kit je z velké části vyroben z klasické vlnité lepenky.

 

Nintendo Switch je už od svého uvedení netradiční konzolí, která je oproti konkurenci více orientovaná na přenosnost a hraní s kamarády. S uvedením řady periferií s názvem Labo se ale definitivně odlišila od všeho, co do té doby bylo na trhu dostupné a získala pozitivní ohlas v drtivé většině recenzí.

Už samotná konstrukce z papírového kartonu udělala z přípravy konzole hru. Nejdříve si totiž uživatel musí příslušenství složit, podobně jako stavebnici. Součástí balení je navíc několik předmětů, které lze vytvořit, pro různé hry tak vznikne například piano, rybářský prut nebo dokonce celý oblek robota.

 

Nyní Nintendo přichází s v pořadí čtvrtou sadou, která bude obsahovat VR brýle, vystřelovák, fotoaparát, slona, ptáčka a pedál. S touto sadou je možné hrát hry ve virtuální realitě, která funguje ne nepodobně jako kartonový headset od Google, krátce nazývaný Google Cardboard. Ten fungoval hlavně jako držák pro telefony, které se speciální aplikací uměly rozdělit obraz tak, aby vytvořily prostorový efekt.

My jsme sami zvědaví, jak se nové virtuální realitě od Nintendo bude dařit, ale hlavně oceňujeme jejich přístup, kdy sázkou na papírový karton spojili zábavu, z přípravy a rozbalení udělali zážitek a přispěli ke snížení elektro a plastového odpadu.

Jak se vám řada Nintento Labo líbí? A už jste ji vyzkoušeli u vás doma?

Více info: https://labo.nintendo.com/

Čeština