S obalem ReForm si snadno vyrobíte stojánek na kosmetické štětce

Multifunkční obal na sadu štětců na líčení ReForm je zosobněním praktičnosti a ekologičnosti.  Obal se zaměřuje také na udržitelnost a funkčnost, díky které nejen skvěle chrání zabalené výrobky, ale navíc propůjčuje obalu druhý život, jelikož se v několika jednoduchých krocích může přeměnit z ochranné schránky na stojánek na štětce.

 

Obalové řešení ReForm se použitými materiály i grafickou úpravou primárně snaží evokovat čistotu a přírodnost – dvě stěžejní charakteristiky značky.

Obal je vyroben výhradně z papírových materiálů bez použití jakéhokoli plastu. Grafika sestává z prostých geometrických tvarů, které reprezentují jednotlivé štětce v sadě. Udržitelnost řešení je vizuálně zdůrazněna ikonami vztahujícími se k ochraně životního prostředí. Autoři grafické úpravy chtěli vizuálně reprezentovat nejen vlastnosti jednotlivých štětců, ale zároveň vyjádřit své pevné přesvědčení, že lidé by měli s přírodou koexistovat harmonicky a ne ji bezuzdně znečišťovat nekonečnou záplavou odpadků.

Víko je opatřeno pěti otvory, které odkrývají ekologické ikony a navíc usnadňují proměnu obalu ve stojánek. V zájmu zvýšení stability řešení byly do jeho konstrukce zakomponovány dlaby a čepy. Spodní díl krabice je rozdělen na tři oddělené části, v nichž si uživatel může štětce uchovávat odděleně. Součástí řešení je také odnímatelná vložka, kterou lze zkombinovat s víkem krabičky a vytvořit tak dva různé druhy stojánku.

Aby obal poskytoval optimální ochranu a zároveň byl plně funkční, byly jeho jednotlivé součásti vyrobeny z papírových materiálů kreativním použitím výsekové technologie.

Co je na obalu jedinečné?

Výhodami obalu jsou nejen jednoduchá konstrukce a lehké, ekologické materiály, ale také jeho schopnost pojmout najednou štětce různých velikostí. Jeho speciální konstrukce navíc umožňuje řešení snadno a rychle přeměnit ve stabilní stojan na kosmetické štětce, který může sloužit například k jejich vystavení nebo k vysoušení po použití.

Spotřebitel může využitím tohoto praktického a elegantního řešení přispět ke snižování množství produkovaného odpadu a ochraně životního prostředí a navíc nemusí zbytečně utrácet za samostatný stojánek na štětce.

Konstrukce obalu i jeho výrobní proces byly zjednodušeny s cílem minimalizovat celkový dopad obalového řešení na životní prostředí. K jeho výrobě se používají pouze materiály z recyklovaného papíru a vodou ředitelná sójová tisková barva.

Jednoduché pojetí obalu od materiálů, přes konstrukci po veškeré výrobní procesy má navíc za cíl vytvořit identitu značky, která klade důraz na udržitelnost a úsporné nakládání s energiemi a zdroji.

Zdroj: packagingoftheworld.com

 

Čeština