Mikrosérie obalů Grower Cosmetics funguje i jako sedmihran

Grower Cosmetics je malá místní značka z Petrohradu, která všechny své produkty vyrábí v malém z konopného oleje a čistě přírodních surovin pro úzkou cílovou skupinu spotřebitelů a zakládá si na špičkové kvalitě. Jejími klíčovými hodnotami jsou používání konopného oleje, ekologičnost, uvolněná atmosféra a relaxační péče, po které lidé žijící v městském prostředí prahnou.

 

Jednou z nejobtížnějších věcí na tomto projektu bylo splnit podmínku, aby obaly byly vhodné pro potisk v mikrosériích, jelikož značka vyrábí ve velmi malých objemech, v podstatě jako start-up. Grafická úprava byla navržena tak, aby ji bylo možné tisknout na papír, který je vždy na skladě, a to na malé archy, díky čemuž je možné obaly a etikety tisknout sítotiskem i v malém množství a vždy na objednávku.

K vyjádření hodnot značky posloužila jednoduchost celkového designu a přírodnost použitých materiálů. Branding byl oproštěn od všech nadbytečných prvků a zredukován pouze na jednoduchou mřížku, typografické prvky a především ekologické recyklované papírové materiály, které u tohoto obalového řešení hrají hlavní roli. Značka klade velký důraz na hmatové vjemy a relaxační péči o tělo, což se odrazilo i ve zpracování obalů pro její produkty. Výsledná spotřebitelská zkušenost je tak charakterizována přírodností, autentičností a pocitem ruční práce, a to již od prvního okamžiku, kdy zákazník vezme zabalený výrobek do ruky, přes jeho rozbalení až po samotnou koupel.

Sedmistěnný dárkový obal z mikrolepenky svou konstrukcí odkazuje na sedmičetný konopný list, který je znázorněný v logu značky. Trhací pásek, kterým se obal otevírá po celé své výšce, poskytuje nezvyklý zážitek z rozbalení, při němž se spotřebiteli kompletní sada zabalených výrobků odkrývá najednou.

 

www.packagingoftheworld.com

Čeština