Letní sklizeň s obalem na klíčení

Známé rčení „Co Čech to zahrádkář“ jsme zapojili do přípravy dárkového obalu, ve kterém si můžete vyklíčit dva druhy semínek. Strava bohatá na vitaminy, kterou si můžete snadno vypěstovat doma na parapetu, podtrhává téma Personal Care, kterému se věnujeme od loňského roku.

Klíčení semínek je jednoduchý způsob, jak si vypěstovat drobné chutné klíčky. Ty obsahují mnohonásobné množství živin, než samotný plod, proto jich stačí ke konzumaci jen malá hrst denně. Ideálně se klíčky stanou běžnou součástí vašich salátů, pomazánek, polévek či jako příloha k hlavnímu jídlu.

Doma tak hned můžete začít s tzv. mikrofarmařením, kdy se na velmi omezeném prostoru dá i uprostřed měst pěstovat jedlá zelenina. Tu si pak lze pěstovat ve formě domácích klíčících misek, malých květináčů nebo dokonce vertikálních mikro farem, kdy je nad sebou zavěšeno více minizáhonků se zeleninou nebo bylinkami.

O obalu

Tentokrát čistě bílou krabičku z hladké lepenky jsme konstrukčně vyřešili tak, že po jejím otevření vznikne prostor, ve kterém se může hned začít klíčit.

Jako klíčící výbavu jsme do balení přidali přířezy buničité vaty jako podklad, dva papírové sáčky se semínky a papírovou přepážku, pomocí které rozdělíte prostor pro klíčení.

V minulosti jsme úspěšně ozkoušeli voděodolné obaly, proto je i v tomto případě rubová strana obalu je ošetřena speciální fólií. Voděodolnou stranu navíc zdobí barevný potisk, součástí kterého je i návod pro složení.

Přejeme příjemné sázení pro zdraví i pro radost!

Čeština