Gillette zařízla plastové obaly pro holicí stojky

Společnost Gillette se u svých holicích strojků zbavila plastových vložek a nahradila je lepenkovými alternativami vyrobenými z recyklovaných surovin a vláken z odpovědně spravovaných zdrojů. Odhaduje se, že tato změna má značce umožní snížit objem produkovaného plastového odpadu o zhruba 66 000 kg.

 

Ke změně byla značka Gillette motivována spotřebitelským průzkumem, z jehož zjištění vyplynulo, jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících rozhodování při výběru koupelnových produktů je recyklovatelnost jejich obalů. Téměř 70 % respondentů uvedlo, že by dali přednost produktu zabalenému v obalu z udržitelných materiálů.

 

Tento krok je součástí rozsáhlejšího závazku značky Gillette omezit do roku 2030 v zájmu udržitelnosti spotřebu materiálů z neobnovitelných zdrojů. Součástí tohoto závazku je snižování uhlíkové stopy v oblastech, jako jsou například obaly, produktový odpad, spotřeba vody a výrobní procesy. Gillette se k ekologicky odpovědnějšímu přístupu odhodlala v reakci na působení konkurenční britské společnosti Bulldog, která v roce 2018 vstoupila na trh s holicími strojky balenými v čistě lepenkových obalech. V loňském roce navíc uvedla do prodeje nové skleněné břity vyrobené ze 70 % z recyklovaného skla z pivních lahví a začátkem letošního roku získala pro dalších pět svých hydratačních přípravků certifikaci dokládající jejich uhlíkovou neutralitu.

 

Zdroj: www.cosmeticsbusiness.com

Čeština