Elegantní rozkládací nábytek z papíru jako udržitelná alternativa

V čele designového a výrobního studia Molo z kanadského Vancouveru stojí Stephanie Forsythová a Todd MacAllen. Tato tvůrčí dvojice ve své tvorbě využívá menší hmatatelné objekty jako působivé prvky, kterými dotváří a umocňuje celkový zážitek z prostoru. V jejich cenami ověnčené kolekci rozkládacího papírového nábytku nazvané „Soft Collection“ se snoubí umění, design a architektura. Tato inovativní sbírka elegantních dělících příček, osvětlení, stolů a rozličných prvků pro sezení odhodlání, s nímž studio molo hledá alternativní materiály a originální designová řešení.

 

Kolekce papírového nábytku s voštinovou strukturou, která do interiéru přináší dynamiku, flexibilitu a udržitelnost.

 

Papírová kolekce Soft Collection byla vyvinuta s cílem přinést udržitelnou alternativu k tradičním tuhým stavebním materiálům. Forsythová a MacAllen vytvořili kolekci udržitelného a zároveň elegantního rozkládacího nábytku z pružných ekologických materiálů, jako jsou papír a textil, který uživatelům umožňuje proměňovat prostory podle aktuálních potřeb.

 

Díky konstrukci s voštinovou strukturou a jemnosti použitých materiálů jsou tyto elegantně zvlněné a zaoblené interiérové prvky pružné i pevné zároveň, zatímco integrované magnetické destičky jim dodávají na stabilitě a navíc umožňují jednotlivé prvky vzájemně propojovat, díky čemuž je lze libovolně kombinovat a vytvářet tak bezpočet originálních objektů rozličných stylů.

 

Kolekce Soft Collection si svou jedinečnou, poetickou krásou a pragmatickým designem vysloužila umístění ve stálé expozici Muzea moderního umění v New Yorku.

 

Na dělící a sedací prvky řad softwall a softseating byl použit papír vyrobený z pečlivě vyvážené směsi nových a recyklovaných vláken, které společně utváří pevný a odolný materiál. Výsledný papír byl ošetřen netoxickým protipožárním nátěrem a zvrstven. Všechny prvky, od obřích dělících stěn po drobné stoličky a lavičky, jsou dodávány složené naplocho a po vybalení je lze snadno rozvinout v kompaktní, a přitom překvapivě ohebný a pevný nábytek a další řešení.

 

Všechny prvky Soft Collection a další práce studia molo si můžete prohlédnout na Instagramu studia nebo přímo na jeho internetových stránkách.

 

Zdroj: https://www.designandpaper.com

 

Čeština